
Het is weer tijd voor de Nijmeegse 4Daagse. Duizenden mensen lopen mee. Veel wandelaars krijgen blaren. Het is belangrijk om te weten dat de huisartsenspoedpost geen blaren behandelt.
Waar kunt u wél terecht?
De huisartsenspoedpost is géén blarenpoli. U kunt voor blaren terecht bij de speciale Blarenpoli in Nijmegen of bij de verzorgingsposten langs de route.
De Blarenpoli op de Wedren
Van dinsdag 15 juli tot en met donderdag 17 juli kunt u voor de behandeling van blaren terecht bij de Blarenpoli. Deze is in het Karel de Grote College. De ingang is aan de Wilhelminasingel. U kunt daar aansluiten tussen 11:00 en 17:00 uur. Het laatste ticket krijgt u tot 30 minuten na sluiting van de finishlocatie.
Op vrijdag 18 juli is de Blarenpoli ook open, vanaf 11:00 uur. Op deze dag helpt de Blarenpoli alleen bij eenvoudige blaarverzorging. Daarnaast kunt u uw blaren laten verzorgen bij de officiële verzorgingsposten van de 4Daagse.
Wat kunt u zelf doen?
Heeft u op een wandeldag na 18:00 uur last van blaren? Dan is het advies om rust te nemen, de voeten omhoog te leggen en goed te slapen. De volgende ochtend kunt u weer verder lopen en uw blaren laten behandelen bij de eerste verzorgingspost langs de route. Preventief tapen is niet mogelijk op de huisartsenspoedpost.
Wilt u weten hoe u zelf een blaar kunt verzorgen? Kijk dan op de website van het Rode Kruis voor een duidelijk stappenplan.